Seo YaptırmaSeo Yaptırma

Seo Yaptırma ciddi bir iştir. Bir çok firmanın artık sadece İnternet’ te iş yaptığını belirtmek isteriz. Firmalar, insanlar, markalar ve daha bir çok web sitesi kategorisi arama motorlarında üst sıralarda olmak ister. Bu hem iş hacmini hemde popülerliği dierkt olarak etkileyen en büyük etkendir. İnternet kullanıcıların %86 sı arama motorlarında sadece ilk sayfaya bakmakta ve 2. sayfaya bakmamaktadır. Bu durum 1. sırada olan web sitesi için ise Türkiye’ de ki İnternet kullanıcılarının %84′ ü ise 1. sırada olan web sitesine giriş yapmaktadır. Seo yaptırma işi ise bu durumda hayli ciddi bir duruma geldiğini görmekteyiz.

 

Seo Yaptırmak İstiyorum

Seo (Arama Motoru Optimizasyonu) yaptırmak için profesyonel bir ekip ile çalışmanız kaçınılmazdır. Tabi ki sonuç odaklı düşünüyorsanız! Bir çok kişi, firma ve gruplar Seo çalışması yapmakta olduğunu biliyoruz. Seo için kişilerden ziyade bir takım ile çalışmanız gerekmektedir. Seo yaptırma konusunda sizlere garantili hizmet veriyoruz. Soru Cevap bölümümüzü kullanarak istediğiniz sorulara cevap bulabilirsiniz.

Arama Motorları Nasıl Çalışır?

SERP’deki sonuçları belirleyen bir çok faktör var, ancak en önemlileri arasında alaka düzeyi, yetki ve kişiselleştirme bulunuyor. Bu sinyalleri anlamanız ve sitenizi bunlara göre optimize etmeniz web sitenize fayda sağlayacaktır. Google ve diğer arama motorları kullanıcılarına yalnızca en alakalı ve yetkin sonuçları sunmak istediği için bu faktörleri dikkate almak şart. Google kaliteli bir arama motorudur. Bugünlere, kullanıcılarına kaliteli bir deneyim yaşattığı için gelmiştir. Bu kaliteli deneyimi hangi web sitesiyle yaşatırsa o web sitesini her zaman için ödüllendirir. Yani bizler Google’a kaliteli bir deneyim yaşatma konusunda yardımcı olursak bunun ödülü kısa sürede alırız. Bu nedir? Kaliteli içerik üretmek, web sitemizi kurallara göre optimize etmek, arama motorları için değil ziyaretçiler için çalışmak. Ayrıca, bazı durumlarda kişiselleştirme de nihai sonuca etki edebilmektedir. Kişiselleştirme için örnek vermek gerekecekse: konum bilgisi, kullanıcının arama geçmişi, kullanmış olduğu cihaz veya sosyal bağlantılar olabilir.

Seo Nasıl Yapılır?

Seo nasıl yapılır sorusuna cevap olarak web sitenizin arama motorları tarafından istenilen 70 kritere göre düzenlenmesi gerektiğini söyleyelim. Öncelikle Seo yaptırma işlemleri için web sitenizin kodlamasının temiz olması gerekmektedir. İyi bir web sitesi boyutu en fazla 2 mb civarında olması gerektiğini belirtelim.

Seo Yaptırmak

Web Site Açılış Hızı

Web sitenizin açılış hızı arama motorları için en önemli etkendir. Web sitenizin tamamen yüklenme süresi en fazla 5 saniye olmalıdır. Web kullanıcılarının %89 4. saniyeden sonra açılmayan siteyi kapatıyor. Bu yüzden web sitenizin hızı ve cache özelliği olmasına özen gösterin. Seo Analiz için geliştirilmiş analiz aracımızı kullanabilirsiniz.

 

Kod Optimizasyonu

Web sitenizin en güncel şekilde kodlandığını var sayarsak bile bu kod yapısının optimize (sıkıştırma) edilmesi gerekmektedir. İnternet’ te bir çok kod optimizasyon sitesi online olarak bu işlemi yapmaktadır. Kod optimizasyonu yaparken dikkat etmeniz temel kullar elbette mevcut. Bu konuda kod yapısı hakkında orta veya üst seviye bilgisi olan uzmanlardan destek almanızı öneriyorum.

 

Resim Optimizasyonu

Web sitezin büyük bir bölümünü resimler (grafikler) oluşturmaktadır. Resimlerinizin optimize edilmesi kesinlikle olması gereken temel kuraldır. Resim optimizsayonu yanı sıra layz load kullanmanız gerekmektedir.

 

Seo Temel Kuralı “Doğallık”

Seo’ nun başarılı olabilmesi doğal olmaya dayalıdır. Web sitenizde bulunan resimler, içerik, videolar ve diğer meteryallerin özgün olduğuna dikkat etmeniz gerektiğini bilmelisiniz. Özellikle Google doğallık konusunda çok hassas olduğunu ve üst sıralara çıkabilmenin doğal olmaktan geçtiğini her defasında vurguladığını söyleyelim. Web sitesinde bulunan içerik, makale, resim, ürün gibi site meteryallerinin gerçekten kullanıcıya bir faydası olup olmadığını yapay zeka botları ile belirlemekte ve sıralamaları bu yönde yapmaktadır.

Web Sitem Ne Durumda?

Web sitenizi geliştirilmişz SEO ANALİZ yazılımımız ile kontrol ederek hataları,, geliştirilmesi gereken bölümleri kontrol edebilirsiniz. Eğer bir web siteniz yoksa ve web sitesi yaptırmak istiyorsanız Şahin Binici web tasarım sitesine göz atabilirsiniz.